US Secretary of State Antony Blinken

After Berisha’s “non grata” declaration, Rama meets with US Secretary of State Antony Blinken

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të diel në Bruksel me Sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken. Takimi me Blinken u mbyll me nënshkrimin e marrëveshjes për koordinimin e teknologjisë 5G mes SHBA dhe Shqipërisë. Rama tha se duhen bërë përpjekje...
- Advertisement -

Latest News

The vacationer in the hospital dies

Around 13:00, a vacationer was sent to the Lezha Regional Hospital on Shengjin beach, citizen I.Th., 68 years old,...
- Advertisement -

Details from the murder of the Albanian woman in Florida. His father had been executed years ago for this reason. The police officer tells:...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë në një makinë. Trupi i pajetë i nënës...

Albanian young woman killed inside the car

Ngjarje e tmerrshme në SHBA. Një 27-vjeçare shqiptare, nënë e dy fëmijëve është gjetur e vrarë brenda në makine, në zonën e Shën Petersburgut...

Amazing! Ufo visits Elbasan. Filmed by residents

Tashmë nuk është më thjesht një teori konspirative apo hamendje e dikujt. Çdo ditë e më shumë raportohen foto e video mbi ekzistencën e...

Luiza Gega’s fantastic race. Passes to the 3000m final at the Olympics

Një rezultat që të gjithë e kemi pritur, më në fund do të shikojmë edhe një sporist kuqezi në një finale në Olimpiadën e...