Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që në zonat malore gjatë paradites do të ketë edhe reshje lokale.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 1°C në 12°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 20°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 22°C. Era do të fryejë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot me diell, por nuk përjashtohet mundësia për reshje lokale. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 02°C deri në 13°C dhe në zonat e ulëta nga 04°C në 17°C.

Ndërkohë që për gjatë ditës së nesërme do të ketë një rritje të temperaturave në mëngjes, ndërsa në pjesën tjetër të ditës ato do të mbeten të pandryshueshme. Në bregdet moti parashikohet i kthjellët ndërsa vranësira të pakta do të ketë në zonat e ulëta dhe malore.

Our country today will be dominated by alternating clearings and eclipses, bringing clear weather, but in the mountainous areas during the morning there will be local rainfall.

According to Meteoalb, today the temperatures will decrease slightly, where they will vary: in mountainous areas, from 1 ° C to 12 ° C, in low areas from 09 ngaC to 20 ° C and in coastal areas from 12 ° C to 22 ° C. The wind will blow in the North-Northeast direction while the strength of the waves at sea will be 2-3 feet.

Kosovo today will be dominated by alternating clearings and eclipses which will bring sunny weather, but the possibility of local rainfall is not ruled out. Temperatures will drop slightly where they will vary: in mountainous areas from 02 ° C to 13 ° C and in lowland areas from 04 ° C to 17 ° C.

While for the next day there will be an increase in morning temperatures, while for the rest of the day they will remain unchanged. On the coast, the weather is forecast to be clear, while there will be little cloud cover in the lowlands and mountains.