Një aksident tragjik ndodhi pasditen e sotme në Kretë të Greqisë. Një automjet i një fabrike vaji që drejtohej nga një person me origjinë shqiptare u përplas me një makinë ku po udhëtonin një efektive e policisë bashkë me të bijën. Për pasojë kjo e fundit doli nga rruga.

Nga përplasja humbën jetë efektivja e policisë 38-vjeçare dhe vajza e saj 2-vjeçare. Ato kishin qenë për vizitë te babai i 38-vjeçares, ndërkohë që ngjarja ndodhi shumë pranë shtëpisë së këtij të fundit.

Në makinën ku udhetonte shoferi me origjinë shqiptare ishte edhe një tjetër pasagjer me origjinë aziatike. Mediat greke kanë publikuar edhe pamjet e frikshme nga aksidenti tragjik i pasdites së sotme.

 

A tragic accident occurred this afternoon in Crete, Greece. A vehicle of an oil factory driven by a person of Albanian origin collided with a car where a police officer was traveling with his daughter. Consequently the latter went out of the way.

The 38-year-old police officer and her 2-year-old daughter were killed in the collision. They had been visiting the 38-year-old’s father, while the event took place very close to the latter’s house.

There was another passenger of Asian origin in the car where the driver of Albanian origin was traveling. Greek media have also published scary images from the tragic accident of this afternoon.