Denis Popov, portieri 17-vjeçar i ekipit rus, Rostov, ka vendosur një rekord të ri në këtë kampionat.

Djaloshit i duhej të zbriste në fushë me skuadrën e parë, pasi skuadra A është e izoluar nga koronavirusi.

Rostov u shkatërrua 10-1 nga Sochi gjatë së premtës, por portieri i ri vendosi një rekord të ri në Premierligën ruse.

Portieri 17 vjeçar regjistroi 15 pritje, përfshirë një penallti, rekord ky në këtë kampionat.

“Denis vodhi spektaklin dhe meritoi çmimin lojtari i ndeshjes”, thuhet në faqen zyrtare të Rostov.

Tingëllon e çuditshme, por pavarësisht se pësoi 10 gola, Popov ishte më i miri në fushë.

Denis Popov, the 17-year-old goalkeeper of the Russian team, Rostov, has set a new record in this championship.

The boy had to go down to the field with the first team, as team A is isolated from the coronavirus.

Rostov were defeated 10-1 by Sochi on Friday, but the new goalkeeper set a new record in the Russian Premier League.

The 17-year-old goalkeeper recorded 15 receptions, including a penalty, a record in this championship.

“Denis stole the show and the player of the match deserved the award,” Rostov’s official website said.

Sounds weird, but despite scoring 10 goals, Popov was the best on the field.