Komunikata e Policisë Elbasan

Zbardhen disa vjedhje të ndodhura gjatë muajit dhjetor, bie në pranga autori i dyshuar.

Në vijim të punës për parandalimin dhe zbardhjen e vjedhjeve, identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin:

R. P., 18 vjeç, banues në Elbasan, pasi në lagjen “Qemal Stafa”, Elbasan, dyshohet se ka vjedhur motorin në pronësi të shtetasit I. K.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, shtetasit R. P. iu gjetën 2 doza me lëndë narkotike kokainë.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është edhe autor edhe i 4 vjedhjeve të tjera në qytetin e Elbasanit, konkretisht:

Më datë 21.12.2020 dyshohet se ka vjedhur dy aparate celular në pronësi të shtetases E. D.;

Më datë 19.12.2020 dyshohet se ka vjedhur biçikletën në pronësi të shtetasit D. Ç.;

Më datë 17.12.2020 dyshohet se ka vjedhur motoçikletën në pronësi të shtetasit M. Xh.;

Më datë 16.12.2020 dyshohet se ka vjedhur motoçikletën në pronësi të shtetasit A. D.;

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 2 doza me lëndë narkotike kokainë dhe një motor i vjedhur.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Elbasan Police Communication

Several thefts that took place during the month of December are revealed, the suspected perpetrator is handcuffed.

Following the work for the prevention and detection of thefts, identification and bringing to justice the perpetrators, the Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat arrested in flagrante delicto the citizen:

R. P., 18 years old, resident in Elbasan, after in the neighborhood “Qemal Stafa”, Elbasan, it is suspected that he stole the motorcycle owned by the citizen I. K.

During the physical control exercised by the Police services, the citizens R. P. were found with 2 doses of cocaine.

From the investigative actions carried out, it is suspected that this citizen is also the perpetrator of 4 other thefts in the city of Elbasan, namely:

On 21.12.2020 it is suspected that he stole two mobile phones owned by the citizen E. D .;

On 19.12.2020 it is suspected that he stole the bicycle owned by the citizen D. Ç .;

On 17.12.2020 it is suspected that he stole the motorcycle owned by the citizen M. Xh .;

On 16.12.2020 it is suspected that he stole the motorcycle owned by the citizen A. D .;

As material evidence, 2 doses of cocaine and a stolen motorcycle were seized.

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Court of First Instance in Elbasan, for further procedural actions.