Një 19-vjeçare me origjinë nga Libani, por që prej kohësh jetonte në Blackburn të Britanisë së Madhe, është qëlluar me armë zjarri, nga tre burra brenda një makine dhe si rezultat ka ndërruar jetë. Kamerat e sigurisë në rrugë, kanë regjistruar të gjithë momentin tronditës.

Në videon e publikuar, shikohet 19-vjeçarja e identifikuar si Aya Hachem, duke shkuar për në shtëpi, por papritur një makinë tip “Toyota Avensis” i afrohet pranë dhe tre burrat që ndodheshin brenda saj, qëllojnë mbi të.

Megjithëse urgjenca mjekësore, u mundua që ta dërgonte me shpejtësi për në spital Ayan, e reja nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra. Ndërkohë raportohet, se tre burra, të moshës 49, 44 dhe 46 vjeç janë arrestuar nga policia dhe po pyeten mbi rastin.

A 19-year-old girl from Lebanon, who has long lived in Blackburn, UK, was shot dead by three men in a car and died as a result. Street security cameras recorded the shocking moment.

In the published video, the 19-year-old identified as Aya Hachem is seen going home, but suddenly a Toyota Avensis car approaches her and the three men inside her shoot at her.

Although the emergency room tried to send him to Ayan Hospital in a hurry, the young woman did not survive the injuries. Meanwhile, it is reported that three men, aged 49, 44 and 46, have been arrested by the police and are being questioned about the case.