Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Bëhet me dije se një makinë ka përplasur një këmbësor për vdekje në Institutin Bujqësor.

Mjeti me drejtues shtetasin K.D., 23 vjeç, ka aksidentuar këmbesorin shtetasin GJ.L., 71 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Drejtuesi i mjetit është shoqeruar në ambientet e Komisariatit Nr.3, për veprime të metejshme.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 31.07.2020, rreth orës 15:55, në Institut Bujqësor mjeti me drejtues shtetasin K.D., 23 vjeç, ka aksidentuar këmbesorin shtetasin GJ.L., 71 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Drejtuesi i mjetit është shoqeruar në ambientet e Komisariatit Nr.3, për veprime të metejshme.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

An accident happened today in Tirana. It is reported that a car crashed into a pedestrian at the Agricultural Institute.

The vehicle driven by K.D., 23 years old, injured the pedestrian GJ.L., 71 years old, who died in hospital as a result of his injuries.

The driver of the vehicle was escorted to the premises of Commissariat No. 3, for further actions.

Tirana / Preliminary information

On 31.07.2020, around 15:55, at the Agricultural Institute, a vehicle driven by K.D., 23 years old, injured a pedestrian, GJ.L., 71 years old, who died in hospital as a result of his injuries.

The driver of the vehicle was escorted to the premises of Commissariat No. 3, for further actions.

The investigation team and the Police services are at the scene and continue the work for the full clarification of the circumstances of the event.