Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Vlorë-Levan, ku bëhet me dije se ka humbur jetën një vajzë e identifikuar si Anxhela Çapo, 23-vjeç.

Burime bëjnë me dije se 23-vjeçarja është gjetur rreth 400 m larg automjetit duke dëshmuar shpejtësinë e madhe të mjetit ku ajo po lëvizte. Si pasojë e aksidentit ka mbetur e plagosur rëndë dhe 22-vjeçarja Silvana Muho, e cila është transportuar në spitalin e Vlorës në gjendje kritike për jetën.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Kripa” dhe siç shihet nga pamjet e siguruara nga FaxNews mjeti ku po udhëtonin vajzat ka dalë nga rruga duke shkaktuar dhe fundin tragjik për 23-vjeçaren

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërkohë që grupi hetimor dhe policia kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i plotë i policisë: Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 26.01.2021, rreth orës 19:25, në autostradën Vlorë- Fier, mjeti me drejtuese shtetasen A.Ç., dhe pasagjere shtetasen S. M., 22 vjeçe, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga ka ndërruar jetë në vendngjarje drejtuesja e mjetit shtetasja A. Ç, dhe është dërguar në spitalin e Vlorës, në gjëndje të rëndë shëndetësore pasagjerja e mjetit shtetasja S.M.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

A serious accident occurred this evening on the road axis Vlora-Levan, where it is reported that a girl identified as Anxhela Çapo, 23 years old, lost her life.

Sources suggest that the 23-year-old was found about 400 m away from the vehicle, proving the high speed of the vehicle where she was moving. As a result of the accident, 22-year-old Silvana Muho was seriously injured and was transported to the Vlora hospital in critical condition.

The accident happened in a place called “Kripa” and as can be seen from the images provided by FaxNews, the vehicle where the girls were traveling went off the road, causing the tragic end for the 23-year-old

The causes of the accident are still unknown, while the investigation team and the police have arrived at the scene and are working to clarify the causes of the accident.

Full police report: Vlora / Preliminary information

On 26.01.2021, around 19:25, on the Vlora-Fier highway, the vehicle driven by the citizen A.Ç., and the passenger citizen S. M., 22 years old, lost control and went off the road.

As a result of going off the road, the driver of the vehicle, citizen A. Ç, died at the scene, and the passenger of the vehicle, citizen S.M., was sent to the hospital of Vlora, in serious health condition.

The investigation team is at the scene, which is carrying out further actions in order to clarify the circumstances of the accident.