Një 23-vjeçar sirian është qëlluar me thikë në qytetin e Durrësit, pas një konflikti të çastit me një person tjetër. I plagosuri është transportuar me urgjencë për në spital, ku dhe po merr ndihmën e parë mjekësore jashtë rrezikut për jetën.

Policia e qytetit bregdetar ka bërë me dije se është arrestuar agresori, ndërkohë që po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i plotë i policisë: Durrës/Informacion paraprak

Më datë 03.01.2021, në orën 17:30, në lagjen nr.4, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit, ka mbetur i lënduar me mjet prerës (thikë), shtetasi sirian A. M., rreth 23 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur identifikimin e autorit dhe shoqërimin e tij në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme.

A 23-year-old Syrian man was shot with a knife in the city of Durrës, after an instant conflict with another person. The injured was transported urgently to the hospital, where he is receiving first aid out of danger for life.

The police of the coastal city have informed that the aggressor has been arrested, while they are working for the full clarification of the event.

Full police report: Durrës / Preliminary information

On 03.01.2021, at 17:30, in the neighborhood no. 4, Durrës, it is suspected that after an instant conflict, the Syrian citizen AM, about 23 years old, who was located, was injured with a knife (knife). in the hospital under the care of doctors out of danger for life.

Police services have made it possible to identify the perpetrator and escort him to the premises of the Police for further action.