Shpejtësia dhe lagështira e nxjerrin nga rruga, përmbyset “Benz”-i, vdes i riu në Cërrik

Një 23-vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Belsh – Cerrik në fshatin Shales. Viktima është Indrit Zekthi 23 vjeç, banues në Belsh.

Policia thekson se i riu duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka humbur kontrollin dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga dhe si pasojë ndërroi jetë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit. Paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë shpejtësia dhe lagështira në rrugë.
Cërrik/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Belsh – Cerrik, në fshatin Shales, Cërrik, shtetasi I. Z., 23 vjeç, banues në Belsh, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka humbur kontrollin mbi mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit shtetasin I.Z

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Speed ​​and humidity take him out of the road, “Benz” overturns, the young man dies in Cërrik

A 23-year-old died tonight as a result of an accident on the Belsh-Cerrik road in the village of Shales. The victim is Indrit Zekthi 23 years old, resident in Belsh.

The police emphasizes that the young man, driving a “Benz” type vehicle, lost control and as a result the vehicle went off the road and as a result he died.

The investigation team is working to find out the cause of the accident. It was previously suspected that the cause was speed and humidity on the road.
Cërrik / Preliminary information

On the road axis Belsh – Cerrik, in the village of Shales, Cërrik, citizen I. Z., 23 years old, resident in Belsh, driving a vehicle type “Benz”, lost control of the vehicle and as a result the vehicle went off the road.

As a result, the driver of the vehicle, citizen I.Z., passed away

The investigation team is working to find out the cause of the accident.