Një 23- vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e 17 gushtit në Shkodër pasi u qëllua me breshëri automatiku. Gledis Kraj është qëlluar pranë një marketi në lagjen Perash.

Mësohet se fillimisht Kraja ka mbetur i plagosur dhe më pas ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të Shkodrës.

Lajmi për vdekjen e tij konfirmohet nga burimet policore. Kraja kishte marrë plagë të rënda në trup dhe nuk ka mundur t’i përballojë dot duke i shkaktuar vdekjen.

Ndërkohë Policia ka identifikuar autorin e ngjarjes, Sebastian Smakaj, vëllai i vogël i të cilit dyshohet të jetë shok me viktimën.

Nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes që çuan në vrasjen e të riut teksa qëllimi me automatik ka ndodhur nga një mjet në një tjetër. Policia ndërkohë vijon punën për kapjen e Smakajt, i vetmi i dyshuar si autor dhe i përfshirë në këtë ngjarje.

A 23-year-old man died on the evening of August 17 in Shkodra after being shot with automatic volleys. Gledis Kraj was shot near a market in the Perash neighborhood.

It is learned that initially Kraja was injured and then died in the regional hospital of Shkodra.

The news of his death is confirmed by police sources. Kraja had received severe injuries to her body and could not cope with them, causing her death.

Meanwhile, the police have identified the perpetrator, Sebastian Smakaj, whose younger brother is suspected of being friends with the victim.

The causes of the incident that led to the murder of the young man are still unknown, as the aim with the automatic weapon occurred from one vehicle to another. Police, meanwhile, are working to capture Smakaj, the only suspect as the perpetrator and involved in the incident.