Një 29-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me armë zjarri pas një konflikti të çastit në ambientet e një lokali në Mabë të Lezhës të ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër.

I riu i identifikuar është Odise Simoni, i cili ka mbetur i plagosur në krah, pasi është qëlluar me armë zjarri nga D.R. Ai është dërguar me shpejtësi në spitalin e Lezhës, ku po merr mjekimin e duhur dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Autori ka arritur të largohet nga vendi i ngjarjes duke lënë të plagosur të riun. ‘Blutë’ po kreh zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit.

Sipas policisë, grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

A 29-year-old man was injured after being shot with a firearm after an instant conflict on the premises of a restaurant in Maba, Lezha, on the Lezha-Shkodra highway.

The identified young man is Odise Simoni, who was wounded in the arm after being shot by D.R. He was rushed to Lezha hospital, where he is receiving proper treatment and is out of danger for life.

The perpetrator managed to leave the scene, leaving the young man injured. ‘Blues’ is combing the area and checkpoints have been set up to catch the perpetrator.

According to the police, the investigative group is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the event.