Një 3-vjeçare ka humbur jetën tragjikisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi e ëma e la për tre orë në makinën e mbyllur dhe nën diell për t’u kujdesur për hashashin e mbjellë në një magazinë.

Autoritetet thanë se e gjetën të miturën Jessica Campos të vdekur nga asfiksimi brenda automjetit.

Nëna e vajzës, Eustajia Mojica Dominguez, 28 vjeçe u arrestua për vrasje.

Policia tha se dyshon se vdekja ka ndodhur për shkak të temperaturave të larta brenda makinës, që e mitura nuk ka mundur t’i përballojë.

Ndërkohë, pranë vendngjarjes u gjetën 70 bimë dhe rreth 200 kilogram hashash i përpunuar dhe gati për shitje.

A 3-year-old girl has tragically lost her life in the United States after her mother left her in a closed car in the sun for three hours to take care of hashish planted in a warehouse.

Authorities said they found the minor Jessica Campos dead from suffocation inside the vehicle.

The girl’s mother, Eustajia Mojica Dominguez, 28, was arrested for murder.

Police said they suspect the death occurred due to high temperatures inside the car, which the minor could not cope with.

Meanwhile, 70 plants and about 200 kilograms of processed hashish were found near the scene and ready for sale.