Vrasje me armë zjarri në Durrës. Mbrëmjen e sotme një person ka humbur jetën në qytetin bregdetar, pasi u qëllua me armë zjarri.

32 vjeçari Jetmir Bregu pas një sherri të çastit në orën 17:20, në lagjen nr.16 u qëllua me armë zjarri në këmbë.

I riu u dërgua me urgjencë në spital, por nuk mundi t’i mbijetonte plagës duke ndërruar jetë.

Policia ka shoqëruar disa persona që ndodheshin në vendin e ngjarjes ndërsa thekson se ka ngritur disa pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, në orën 17: 20, në lagjen nr.16, Durrës, pas një konflikti të çastit dyshohet se është plagosur në këmbë, me armë zjarri shtetasi J. B., 32 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në ambientet e Policisë janë shoqëruar disa shtetas të cilët ndodheshin në vendin e ngjarjes.

Nga ana e Policisë janë ngritur disa pika kontrrolli dhe po bëhet krehja e zonës, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit. Ju njoftoj se shtetasi i plagosur J. B., ndërroi jetë në urgjencën e spitalit rajonal Durrës.

Murder with firearms in Durrës. Tonight a person has lost his life in the coastal city after being shot with a firearm.

32-year-old Jetmir Bregu after an instant quarrel at 17:20, in neighborhood no. 16 was shot in the leg with a firearm.

The young man was rushed to hospital, but could not survive the wound and died.

Police have escorted several people who were at the scene while stating that they have set up several checkpoints and the area is being combed to identify and apprehend the perpetrator.

Durrës / Preliminary information

On 24.01.2021, at 17:20, in the neighborhood no. 16, Durrës, after an instant conflict, it is suspected that the citizen JB, 32 years old, was wounded in the leg with a firearm, who is in the hospital under the care of doctors .

Several citizens who were at the scene were escorted to the Police premises.

The police have set up several checkpoints and the area is being combed, the investigative group is at the scene and is working to identify and apprehend the perpetrator. I would like to inform you that the injured citizen J. B., passed away in the emergency room of the Durrës regional hospital.