Një 33-vjeçar është gjetur i pajetë brenda një automjeti në Rrogozhinë, ndërsa dyshohet se bëhet fjalë për vrasje.

Ngjarja e rëndë është shënuar rreth orës 06:00, në fshatin Sinaballaj. Burime zyrtare nga policia bënë me dje se shtetasi me inicialet K.K., është gjetur pa shenje jete ndërsa dyshohet se vdekja ka ardhur si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit.

Është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor i përbërë me Specialistët të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë dhe Specialistë të Komisariatit të Policisë Kavajë dhe nën drejtim e Prokurorisë vijon puna për fiksimin e çdo prove materiale që do çonte në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

A 33-year-old man was found dead inside a vehicle in Rrogozhina, while it is suspected that it is a murder.

The serious incident took place around 06:00, in the village of Sinaballaj. Official sources from the police said yesterday that the citizen with the initials K.K., was found without signs of life, while it is suspected that the death came as a result of using a firearm.

A special investigative group was immediately set up consisting of Specialists of the Local Police Directorate of Tirana and Specialists of the Kavaja Police Commissariat and under the direction of the Prosecution work continues to fix any material evidence that would lead to the clarification of the event, identification and capture of authors.