Një 34-vjeçar është plagosur mbrëmjen e djeshme me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “8 shkurti” në qytetin e Fierit.

34-vjeçari është paraqitur në spitalin e Fierit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Ndërkohë policia ka njoftuar për ngjarjen sot.

Njoftimi i policisë:

Më datë 03.11.2020, rreth orës 22:20, në Spitalin Rajonal Fier është paraqitur shtetasi M. M., 34 vjeç, banues në Fier, i dëmtuar lehtë në këmbë, jashtë rrezikut për jetën. Në lagjen “8 Shkurti”, Fier, 34-vjeçari është plagosur me armë zjarri në këmbë nga persona ende të paidentifikuar. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

A 34-year-old man was wounded last night with a firearm. The event took place in the “February 8” neighborhood in the city of Fier.

The 34-year-old was presented at the hospital in Fier to receive the necessary medical assistance. Meanwhile, the police announced the event today.

Police notification:

On 03.11.2020, around 22:20, in the Fier Regional Hospital, the citizen M. M., 34 years old, resident in Fier, was presented, slightly injured in the leg, out of danger for life. In the “8 Shkurti” neighborhood, Fier, a 34-year-old man was wounded with a firearm in the leg by as yet unidentified persons. The investigative team continues to work to fully clarify the circumstances of the event, identify and apprehend the perpetrators.