Një ngjarje tragjike është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Halkidiki të Greqisë, ku një 42-vjeçar shqiptar humbi jetën në aksident me makinë.

Ngjarja ndodhi pak jashtë Ierissos. Sipas mediave vendase, shqiptari humbi kontrollin e mjetit dhe doli nga rruga duke u përplasur me një pemë.

Përplasja ka rezultuar fatale për shqiptarin, i cili humbi jetën në vend.

Mediat greke nuk e bëjnë të ditur identitetin e tij.

A tragic event was recorded last night in Halkidiki, Greece, where a 42-year-old Albanian lost his life in a car accident.

The event took place just outside Ierissos. According to local media, the Albanian lost control of the vehicle and went off the road colliding with a tree.
The collision turned out to be fatal for the Albanian, who lost his life in the country.
Greek media do not disclose his identity.