Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në autostradën Turanë-Durrës. Policia njofton se në një auto- servis është gjetur i pajetë roja i turnit të tretë shtetasi Y. D., 58 vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune dhe paraprakisht dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale.

A serious event was marked today on the Turanë-Durrës highway. Police reports that the guard of the third shift, citizen Y. D., 58 years old, was found dead in a car service.

The investigative team is at the scene and continues to work to clarify the circumstances of the event.

The preliminary examination did not reveal any signs of violence and it is previously suspected that the death came from natural causes.