Vetvritet me armë gjahu një 59-vjeçar në Elbasan.Ngjarja ndodhi pasditen e sotme në fshatin Reçan, ku M.A. në gjendje të rënduar ka qëlluar veten me armë. Me gjithë ndihmën e dhënë ai nuk ka mundur të mbijetojë.
Po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Elbasan/ Informacion paraprak

Në fshatin Recan, Elbasan, shtetasi M.A., 59 vjeç, dyshohet se në gjendje të rënduar psikologjike është vetēvrarë me armë gjahu në banesën e tij.
Grupi hetimor po punon pēr zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

A 59-year-old man committed suicide with a shotgun in Elbasan. The event took place this afternoon in the village of Reçan, where M.A. in aggravated condition shot himself with a weapon. Despite the help given, he could not survive.
Work is underway to clarify the circumstances of the event.

Elbasan / Preliminary information

In the village of Recan, Elbasan, the citizen M.A., 59 years old, is suspected that in a serious psychological condition he committed suicide with a shotgun in his apartment.
The investigative group is working to fully clarify and document the circumstances of the event.