Një sherr masiv mes një familje shqiptare dhe një rumune ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Caprarola., ku kanë mbetur të plagosur tre persona.

Mediat në Itali bëjnë me dije se përleshja ka qenë e dhunshme, pasi dy familjet janë qëlluar me thikë dhe mes të plagosurve është një i mitur.

Nga spitali nuk jepet të dhëna për gjendjen e tre të plagosurve, ndërkohë dhe policia nuk ka bërë të ditur identitetet e tyre.

Dëri tani mësohet se Karabinierët kanë arrestuar dy shqiptarë për dhunë dhe rezistencë. Po ashtu në komisariat janë shoqëruar dhe 5 rumun, të cilët u përfshinë në përleshjen e përgjakshme.

Mbi të arrestuarit rëndon akuza për tentativë për vrasje dhe mbajtje e paligjshme e armëve.

A massive quarrel between an Albanian and a Romanian family took place last night in Caprarola, where three people were injured.

Media in Italy suggest that the clash was violent, as the two families were shot with a knife and among the injured is a minor.

The hospital did not provide information on the condition of the three injured, while the police did not disclose their identities.

So far it is learned that the Carabinieri have arrested two Albanians for violence and resistance. Five Romanians were also escorted to the police station, who were involved in the bloody clash.

The detainees are charged with attempted murder and illegal possession of weapons.