Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në Sauk. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:30, në Sauk.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se zjarri ka rënë në katin e dytë të banesës së shtetasit me inicialet I.Ll, ku ka vetëm dëme materiale. Fatmirësisht u bë evakuimi i menjëhershëm i banorëve nga shërbimet e Policisë.

Aktualisht vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

An apartment was engulfed in flames this morning in Sauk. The incident happened around 06:30, in Sauk.

Official sources from the police suggest that the fire fell on the second floor of the apartment of the citizen with the initials I.Ll, where there is only material damage. Fortunately, the residents were immediately evacuated by the Police services.

Work is currently underway by the investigative group to clarify the circumstances of the event and to determine the cause of the fire.