Vritet me armë në hyrje të pallatit 35-vjeçari Shkëlzen Velaj.

Vlorë/Informacion paraprak.

Rreth orës 23:55, në lagjen “24 Maji”, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri shtetasi Sh. V., rreth 35 vjeç, i cili ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Vlorë si pasojë e plagëve të marra.

Gjatë krehjes së zonës, në afërsi të fshatit Risili, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur , i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit/ve të ngjarjes.

Vijon krehja e zonës nga shërbimet e DVP Vlorë, për kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për identifikimin e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Vlora / Preliminary information.

At around 23:55, in the “24 Maji” neighborhood, in still unclear circumstances, the citizen Sh. V., about 35 years old, who lost his life in the Vlora Regional Hospital as a result of his injuries.

While combing the area, near the village of Risili, the Police services found an abandoned vehicle burning, which was previously suspected to be the perpetrator / s of the event.

The combing of the area by the services of DVP Vlora continues, to catch the author / s.

The investigative group, in cooperation with the Prosecution, is working to identify the perpetrators and clarify the circumstances of the event.