6 persona janë vënë në pranga në 24 orët e fundit nga ana e Policisë së Tiranës, të dyshuar për vepra të ndryshme penale. Policia ka arrestuar një 23-vjeçar të cilit i është gjetur një sasi kokaine, një 30-vjeçare që ka dhunuar prindërit e bashkëshortit, apo dhe persona të tjerë që kanë qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Njoftimi i Policisë:

Forca e posaçme “Shqiponja”, në zbatim të Planit të Masave për rritjen e parametrave të sigurisë, parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë dhe evidentimin e personave me lëndë narkotike, në rrugën “Frang Bardhi” kanë ndaluar për kontroll mjetin me drejtues shtetasin W.H. Gjatë kontrollit fizik, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi të dyshuar kokainë. Në përfundim të veprimeve, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i 23 vjeçarit, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 arrestuan në flagrancë shtetasen B.P., 30 vjeçe, pasi në rrugën “Ajet Xhindoli” Kodër Kamëz, në ambientet e banesës pas një konflikti për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të bashkëshortit. Atyre iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhërit të mbrojtjes së menjëhershëm.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 arrestuan në flagrancë shtetasin I.B., 54 vjeç, pasi në rrugën ”Teodor Keko”, në ambientet e banesës në mënyrë të vazhdueshme ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasit: Sh.Sh. 36 vjeç, B.P. 32 vjeç dhe A.D., 41 vjeç, pasi janë kapur në flagrancë nga shërbimet duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

Policia ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit në kërkim A.T. 19 vjeç, banues në Tiranë, pasi mbrëmjen e djeshme në rrugën e “Arbërit” pas një konflikti të çastit dyshohet se ka goditur me mjet prerës shtetasin E.M, 20 vjeç, nga Tirana, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.

6 people have been handcuffed in the last 24 hours by the Tirana Police, suspected of various criminal offenses. Police have arrested a 23-year-old man who was found in possession of a quantity of cocaine, a 30-year-old woman who raped her husband’s parents, or other persons who were driving while intoxicated.

Police Notice:

The special force “Eagle”, in implementation of the Plan of Measures to increase security parameters, prevention and crackdown on illegality and identification of persons with narcotics, in the street “Frang Bardhi” have stopped to control the vehicle driven by the citizen W.H. During the physical search, the Police found and seized as material evidence a suspected amount of cocaine. At the end of the actions, the Section for Narcotics Investigation arrested in flagrante delicto the 23-year-old resident of Tirana, for the criminal offense “Production and sale of narcotics”.

Crime Investigation Specialists at the Police Commissariat no. 3 arrested in flagrante delicto the citizen B.P., 30 years old, after in the street “Ajet Xhindoli” Kodër Kamëz, in the premises of the apartment after a conflict for weak motives he exercised physical and psychological violence against the parents of the husband. The request-lawsuit for the issuance of an immediate protection order was completed.

Crime Investigation Specialists at the Police Commissariat no. 6 arrested in flagrante delicto the citizen I.B., 54 years old, after in the street “Teodor Keko”, in the premises of the apartment he has continuously exercised physical and psychological violence against his wife.

Traffic specialists arrested the citizens: Sh.Sh. 36 years old, B.P. 32 years old and A.D., 41 years old, after being caught red-handed by the services driving the respective vehicles in a drunken state.

The police have referred the materials to the Prosecution at the Court of First Instance in Tirana and are working to apprehend the wanted citizen A.T. 19 years old, resident in Tirana, after last night on the street “Arbëri” after an instant conflict is suspected to have hit with a sharp tool the citizen E.M, 20 years old, from Tirana, who is in the hospital under the care of doctors. The procedural materials were forwarded to the Prosecution at the Court of First Instance in Tirana, for further investigative actions.