Një autobus pasagjerësh është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në autostradën Kavajë-Lushnje.

Për pasojë është djegur totalisht mjeti, ndërsa nuk raportohet për të lënduar por vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të saj.

Pamjet e momentit janë publikuar nga rrjetet sociale nga ish-kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu dhe faqja “Aksidente Rrugore”.

A passenger bus was engulfed in flames this afternoon on the Kavaja-Lushnje highway.

As a result, the vehicle was totally burned, while no injuries were reported, but only material damage.

Firefighters have arrived at the scene and are working to fully clarify its circumstances.

The images of the moment were published on social networks by the former mayor of Kamza Xhelal Mziu and the page “Road Accidents”.