Disa të shtëna me armë janë regjistruar mbrëmjen e kaluar në Bulqizë.

Është qëlluar me armë në drejtim të një biznesmeni, ndërtuesit Gëzim Balla.

Raportohet po ashtu se Balla nuk është prekur nga plumbat, ndërsa autori dyshohet të jetë një person i vetëm. Nga hetimet e para, bëhet me dije se shkak për të shtënat me armë është bërë një histori gjobëvënie.

Policia e Bulqizës ka mbërritur ë vendngjarje ku ka gjetur 5 gëzhoja. Aktualisht mësohet se Balla po jep dëshmi në polici në lidhje me ngjarjen dhe dyshimet që ka.

Several gunshots were recorded last night in Bulqiza.

Gëzim Balla, a builder, was shot at by a businessman.

It is also reported that Balla was not hit by the bullets, while the perpetrator is suspected to be a single person. From the first investigations, it is known that the reason for the shooting was a fine story.

Bulqiza police have arrived at the scene where they found 5 cartridges. It is currently being learned that Balla is giving evidence to the police regarding the event and the suspicions he has.