Biznesmeni Gramoz Memaj mbeti i vrarë si pasojë e një atentati mbrëmjen e sotme në Ksamil. Memaj u qëllua pranë banesës së tij, ndërsa për shkak të plagëve të marra ndërroi jetë.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur për larje hesapesh. Kjo është edhe pista kryesore ku është fokusuar policia. Besohet se katër persona kanë qëlluar në drejtim të Memajt.
Njoftimi i policisë:

Rreth orës 21:45, në Ksamil, pranë banesës, në rrethana ende të pa qarta është qëlluar me armë zjarri shtetasi G. M., i cili ka humbur jetën rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes ku vijon puna për zbardhjen dhe dokumentin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit/ve.

Businessman Gramoz Memaj was killed as a result of an assassination attempt tonight in Ksamil. Memaj was shot near his apartment, while due to the received wounds he died.

Sources from the investigative group suggest that it is suspected that the event occurred for money laundering. This is also the main track where the police are focused. It is believed that four people shot at Memaj.
Police notification:

At around 21:45, in Ksamil, near the apartment, in still unclear circumstances, the citizen G. M. was shot with a firearm, who lost his life on the way to the hospital.

The investigative group is located at the scene where the work continues for the clarification and the complete document of the circumstances of the event.

Police services have set up checkpoints and the area is being combed to make it possible to apprehend the perpetrator (s).