Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në Kamëz. Një femijë 7-vjeçar është përplasur nga një makinë, ndërkohë që ai ishte duke lëvizur me biçikletë.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën “OSBE”.

Burime nga policia bëjnë me dije se “mjeti me drejtues shtetasin me inicialet L.L.,ka aksidentuar fëmijën e mitur me iniciale D.K.,7 vjeç.

Në momentin e aksidentit fëmija ishte duke qarkulluar me biçikletë ndërsa fatmirësisht është jashtë çdo rreziku për jetën.

Tirane, informacion paraprak:

Më datë 20.06.2020, rreth orës ‪12:30, në rrugën “OSBE”, në Kamëz, mjeti me drejtues L.L.,ka aksidentuar fëmijën e mitur me iniciale D.K.,7 vjeç, i cili ishte duke qarkulluar me biçikletë, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen ne vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A serious event was recorded at noon today in Kamza. A 7-year-old boy was hit by a car while he was riding a bicycle.

The accident happened on OSCE Road.

Sources from the police suggest that “the vehicle driven by the citizen with the initials L.L., injured the minor child with the initials D.K., 7 years old.

At the time of the accident, the child was riding a bicycle, but fortunately he is out of danger for life.

Tirana, preliminary information:

On 20.06.2020, at around 12:30, on “OSCE” street, in Kamza, a vehicle driven by LL crashed a minor child with the initials DK, 7 years old, who was riding a bicycle, which is located in the hospital, out of danger for life.

The investigative group and the Police services are at the scene and work is underway to clarify the circumstances of the event.