Një person ka mbetur i plagosur rëndë pasditen e sotme në Tepelenë, si pasojë e një aksidenti rrugor.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Krahës, ndërsa në aksident janë përfshirë një makinë dhe një furgon.

Personi i plagosur, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është dërguar menjëherë në spital.

Nuk dihet ende shkaku i aksidentit, ndërsa policia ka nisur hetimet.

One person was seriously injured this afternoon in Tepelena, as a result of a road accident.

The incident took place in the village of Krahës, while a car and a van were involved in the accident.

The injured person, whose identity is not disclosed, was immediately taken to hospital.

The cause of the accident is still unknown, while the police have launched an investigation.