Një 50-vjeçar ka mbetur i vdekur mëngjesin e sotëm si pasojë e një aksidenti të ndodhur në vendin e quajtur “Vajkan” në Fier.

Sipas policisë, 50-vjeçari me iniciale G. Gj. ka qenë duke udhëtuar me biçikletë në momentin kur është përplasur nga një automjet. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Sot rreth orës 08:20, në vendin e quajtur “Vajkan”, në anë të rrugës është gjetur pa shënja jete shtetasi G. Gj., 50 vjeç, banues në Vajkan.

Nga hetimet paraprake dyshohet se 50-vjeçari ka qenë duke lëvizur me biçikletë dhe është aksidentuar nga një automjet. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia

A 50-year-old man died this morning as a result of an accident that occurred in a place called “Vajkan” in Fier.

According to the police, the 50-year-old with the initials G. Gj. was riding a bicycle when he was hit by a vehicle. The investigative group is working to fully clarify the circumstances of the event.

Today around 08:20, in the place called “Vajkan”, on the side of the road was found without signs of life the citizen G. Gj., 50 years old, resident in Vajkan.

Preliminary investigations suspect that the 50-year-old was riding a bicycle and was injured by a vehicle. The investigative group is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the event “, announces the police