Një automjet tip “Mitsubishi” ka përfunduar në kanal në lumin e Valbonës në Dragobi. Mësohet se automjeti është i firmës që po ndërton HEC-in.

Drejtuesi i automjetit është në gjendje të rëndë dhe është transportuar me helikopter drejt Tiranës.

Burime bëjnë me dije se drejtuesi automjetit është 29-vjeç me iniciale S.N dhe ngjarja e rëndë është shënuar rreth orës 11 të ditës së sotme.

Drejtoria e Policisë në Kukës ende nuk ka një komunikatë për ngjarjen.

A “Mitsubishi” vehicle has ended up in the canal on the Valbona River in Dragobi. It is learned that the vehicle belongs to the company that is building the HPP.

The driver of the vehicle is in serious condition and transported by helicopter to Tirana.

Sources indicate that the driver is 29 years old with the initials S.N and the serious incident was recorded around 11pm today.

The Kukes Police Directorate does not yet have a communiqué on the event.