Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në aksin Vlorë-Levan ku një makinë ka përfunduar në kanalin anësor të rrugës e për pasojë janë plagosur drejtuesi i mjetit dhe një pasagjer.

Burime bëjnë me dije se njëri prej tyre është në gjendje të rëndë, ndërsa ende nuk jan zbuluar emrat e 2 udhëtarëve.

Paraprakisht dyshohet se drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga.

Në vendngjarje kanë mbërritur efektivët e policisë ku po punohet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

 

A serious accident occurred this afternoon on the Vlora-Levan axis where a car ended up in the side channel of the road and as a result the driver of the vehicle and a passenger were injured.

Sources suggest that one of them is in serious condition, while the names of 2 passengers have not been revealed yet.

It is previously suspected that the driver lost control of the vehicle going off the road.

Police officers have arrived at the scene where they are working to clarify the causes and circumstances of the event.