Një aksident ka ndodhur në autostrdën Lezhë-Shkodër, ku një automjet ka përplasur një këmbësor, identiteti i të cilitë nuk është bërë i ditur.

I plagosuri është transportuar me urgjencë në spitalin e qytetit, por nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

 

An accident occurred on the Lezha-Shkodra highway, where a vehicle collided with a pedestrian, whose identity has not been disclosed.

The injured person was transported urgently to the city hospital, but his health condition is still unknown.

Meanwhile, the police have gone to the scene and are working to fully clarify the causes of the accident.