Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të shtune në Korçë. Abcnews.al mëson se aksidenti ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec.

Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetër, dhe si pasojë ka mbetur i plagosur një person. I plagosuri është nisur drejt spitalit dhe mësohet se është në gjendje të rëndë.

Ndërkaq, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

A serious accident occurred this Saturday morning in Korça. Abcnews.al learns that the accident happened on the Korça-Pogradec axis.

Two vehicles collided with each other, leaving one person injured. The injured person was taken to the hospital and it is learned that he is in serious condition.

Meanwhile, the police have launched an investigation to fully clarify the event.