Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Ngjarja, sipas policisë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Elbasan. Për fat të mirë nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

“Më datë 20.12.2020, rreth orës 16:16, në Autostradë në drejtim te TEG-ut, ka marrë flakë në lëvizje mjeti me drejtues shtetasin K.Sh., ku ka vetëm dëme materiale, nuk ka probleme për drejtuesin”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të renies së zjarrit.

A vehicle was engulfed in flames this afternoon. The event, according to the police, happened on the Tirana-Elbasan highway. Fortunately there are no injured persons, but only material damage.

“On 20.12.2020, around 16:16, on the Highway in the direction of TEG, the vehicle with driver’s citizen K.Sh. caught fire, where there is only material damage, there are no problems for the driver”, it is said in the police notice.

Meanwhile, the investigative group has gone to the scene and is working to clarify the circumstances of the event and determine the cause of the fire.