Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat ku një makinë e drejtuar nga 25-vjeçari me inicialet R.Sh., është përplasur me një mur në anë të rrugës e për pasojë ka ndërruar jetë në spital.

Ndërkohë bashkë me të riun udhëtonin edhe 2 persona të tjerë si pasagjer të cilët kanë marrë lëndime por janë dërguar në spital dhe fatmirësisht e kanë kaluar rrezikun për jetën.

“Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip Seat shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës.

Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe është transportuar në Spitalin e Vlorës, ku më pas ka ndërruar jetë.Dy pasagjerët e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

A serious accident occurred on the road near the village of Fushë Dukat where a car driven by a 25-year-old with the initials R.Sh., collided with a wall on the side of the road and consequently died at the hospital.

Meanwhile, along with the young man, 2 other people were traveling as passengers who were injured but were taken to hospital and fortunately passed the risk for life.

At around 16:00, on the road near the village of Fushë Dukat, citizen R. Sh., 25 years old, resident of Korça, driving a Seat type vehicle accompanied by two other passengers, lost control of the vehicle and collided with the side wall of the road.

“As a result of the collision, the 25-year-old driver received serious injuries and was transported to Vlora Hospital, where he later died. The other two passengers are out of danger for life”, the police announces.