Nënë e bir janë qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit pas një sherri për parkingun. Autori Zyber Juba është banor i lagjes nr. 12 në Durrës, i cili është arrestuar menjëherë pas ngjarjes.

Policia thotë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:10. 45-vjeçari Zyber Juba fillimisht është përleshur me grushte, shkelma dhe sende të forta me Flamur Çermën rreth 23-vjeç, ndërsa më pas ka nxjerrë armën duke e qëlluar të riun dhe nënën e tij, Valbona Çerma rreth 45-vjeçe që ka qenë në vendin e ngjarjes.

Nënë e bir me plagë në këmbë janë jashtë rrezikut për jetën në spitalin e Durrësit.

Policia ka sekuestruar armën e zjarrit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A mother and son were shot tonight in the city of Durrës after a parking dispute. The author Zyber Juba is a resident of neighborhood no. 12 in Durrës, who was arrested immediately after the event.

Police say the incident happened around 8:10 p.m. 45-year-old Zyber Juba initially fought with fists, kicks and hard objects with Flamur Çerma, about 23 years old, and then pulled out his gun, shooting the young man and his mother, Valbona Çerma, about 45 years old, who was in scene.

ABC journalist Leonidha Musai reports that a mother and son with leg injuries are out of danger for life in the Durrës hospital.

Police have seized the firearm. The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.