Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur poshtë urës që lidh dy akset rrugore pranë ndërtesës së Ministrisë së Jashtme.

Dyshohet se bëhet fjalë për një endacak i cili i ka vënë flakën vetes.

Sakaq policia ka konfirmuar se personi ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra.

Njoftimi i Policisë:

Me datë 12.11.2020, rreth orës 18:18, tek bulevardi “Zhan D’ark’, një person ende i paidentifikuar, dyshohet se nga pakujdesia, ka marrë flakë edhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

A serious event was recorded tonight in Tirana.

The incident took place under the bridge that connects the two road axes near the building of the Ministry of Foreign Affairs.

It is suspected that it is a wanderer who set himself on fire.

The police confirmed that the person died as a result of the injuries received.

Police Notice:

On 12.11.2020, around 18:18, on the boulevard ‘Jean D’ark’, a still unidentified person, it is suspected that due to carelessness, he caught fire and consequently died.

The investigative team is at the scene and is working to identify and clarify the circumstances of the event.