Një aksident i rëndë në punë ka ndodhur në orët e pasdites në Tiranë.

Një punonjëso mësohet se ka ndërruar jetë pasi është goditur nga rripi I Betoniere.

Viktima është H. Ll, 54 vjeç, i cili po punonte për një kompani të prodhimit të tubacioneve.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 19.06.2020, në Zallher, në një firmë të prodhimit të tubacioneve të kanalizimeve, duke punuar është dëmtuar nga rripi i betonieres, shtetasi H.Ll., 45 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A serious accident at work occurred in the afternoon in Tirana.

An employee is said to have died after being hit by a Concrete Belt.

The victim is H. Ll, 54, who was working for a pipeline company.

Tirana / Preliminary information

On 19.06.2020, in Zallher, in a company producing sewer pipes, while working, the citizen H.Ll., 45 years old, was injured by the concrete belt, who died as a result of his injuries in the hospital. .

The investigative group and the Police services are at the scene and work is underway to clarify the circumstances of the event.