Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në parkun e Divjakës gjatë ditës së sotme.

Një makinë tip Audi ka dalë nga rruga duke u përplasur me pishat. Burime bëjnë me dije se në aksident janë plagosur edhe 2 persona, të identifikuar si Vilson Hoxha nga Elbasani dhe Daniel Doda nga Vlora, 23 vjeç.

Ndërsa viktima është identifikuar si Elsa Meci, trupi i së cilës mbeti i bllokuar në automjet dhe u nxor nga forcat zjarrfikëse. Mësohet se ajo ishte e fejuara e njërit prej të plagosurve.

Dy te aksidentuarit janë nisur drejt spitalit të Traumës në gjendje të rëndë. Më rëndë paraqitet gjendja e Vilson Hoxhës.

Informacion paraprak: Sot rreth orës 10:25, në rrugën nga Divjaka për në plazh, automjeti tip “Audi“, me drejtues shtetasin V. H., 25 vjeç, banues në Divjakë, ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka ndërruar jetë pasagjerja në mjet, shtetasja E. M., 19 vjeçe, banuese në Zharrnec, si edhe janë dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri ende i paidentifikuar, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

An accident resulting in death occurred in Divjaka park today.

An Audi car went off the road colliding with the pines. Sources suggest that 2 people were injured in the accident, identified as Vilson Hoxha from Elbasan and Daniel Doda from Vlora, 23 years old.

While the victim was identified as Elsa Meci, whose body remained trapped in the vehicle and was pulled out by firefighters. It is learned that she was the fiancée of one of the injured.

The two injured were taken to the Trauma Hospital in serious condition. Wilson Hoxha’s condition is more serious.

Preliminary information: Today around 10:25, on the road from Divjaka to the beach, the vehicle type “Audi”, driven by citizen VH, 25 years old, resident of Divjaka, went off the road, where as a result the passenger died. , citizen EM, 19 years old, resident in Zharrnec, as well as the driver of the vehicle and the still unidentified passenger, who are in the Lushnja hospital under the care of doctors, were injured.

The investigative group is working to fully uncover the event.