Gjykata ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 34-vjeçarin Klajdi Shundi, i cili vrau natën e ndërrimit të viteve kunatin e tij, Vladimir Zvezhda.

Para gjykates Shundi ka pretenduar se nuk mbante mend asnje gje nga ngjarja ndersa tha se me viktimen, Vladimir Zvezhda, ka patur marredhenie te mira.

42-vjecari Vladimir Zvezhda kishte shkuar me bashkëshorten tek shtëpia e prindërve të saj për të festuar.

Pas një sherri me kunatin, Klajdi Shundi e qëlloi me thikë në pjesën e qafës. Ai u dërgua në spital por nuk mundi të mbijetonte për shkak të gjakderdhjes së madhe.

Pas sherrit në apartament, ata kanë dalë jashtë dhe në hyrje të pallatit, 34 vjeçari ka qëlluar me thikë në qafë kunatin e tij, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

The court has given the security measure of arrest and imprisonment for 34-year-old Clyde Shundi, who killed his brother-in-law, Vladimir Zvezhda, on New Year’s Eve.

Before the court, Shundi claimed that he did not remember anything from the event, while he said that he had a good relationship with the victim, Vladimir Zvezhda.

Vladimir Zvezhda, 42, had gone with his wife to her parents’ house to celebrate.

After a quarrel with his brother-in-law, Clyde Shundi stabbed him in the neck. He was taken to hospital but could not survive due to heavy bleeding.

After the quarrel in the apartment, they went out and at the entrance of the palace, the 34-year-old shot his brother-in-law in the neck, causing his immediate death.