Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin Covid-2 “Shefqet Ndroqi”, ku një burrë është hedhur nga kati i katërt duke ndërruar jetë.

Mësohet se një burrë rreth 65 vjeç me iniciale M. H ishte i shtruar në spital rreth dy ditë më parë, pasi ishte diagnostikuar me koronavirus. Ngjarja është regjistruar rreth 40 min më parë dhe dyshimet paraprake janë gjendja e rënduar psikologjike e 65 vjeçarit nga Klosi, i cili merrte trajtim në këtë spital.

Kujtojmë se me 13 gusht një i ri në gjendje të rënduar psikologjike u hodh nga ky spital, ku fatkeqësisht ndërroi jetë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 02.09.2020, rreth orës 20:00, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e një spitali shtetasi H.M., 65 vjeç dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Another serious incident occurred at Covid-2 Hospital “Shefqet Ndroqi”, where a man was thrown from the fourth floor and died.

It is learned that a 65-year-old man with the initials M. H was hospitalized about two days ago after being diagnosed with coronavirus. The event was recorded about 40 minutes ago and the preliminary suspicions are the aggravated psychological condition of the 65-year-old from Klosi, who was receiving treatment in this hospital.

We recall that on August 13, a young man in a serious psychological condition was discharged from this hospital, where he unfortunately passed away.

Police notification:

On 02.09.2020, around 20:00, it is suspected that citizen H.M., 65 years old, jumped from the height of a hospital and as a result lost his life.

The investigation team and the police services are at the scene and work continues to clarify the circumstances of the event.