6 raste të reja me Covid 19 janë regjistruar në orët e fundit në Elbasan. Mes personave të infektuar është dhe drejtori i Kulturës në Bashkinë e Elbasanit, dhe një mësuese në një shkollë private.

Me rastin e sotëm shkon në 21 numri i mësuesve aktiv vetëm në Elbasan. Lajm i mirë është fakti se 8 nxënësit e tamponuar të një gjimnazi në Elbasan kanë dalë të gjithë negativ. Pritet që klasa e mbyllur të rihapet ditën e hënë.

Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë u shënuarn 297 raste të reja me Covid dhe 4 humbje jete, duke e çuar numrin total të vik.timave që prej fillimit të pandemisë në 462.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 257 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

 

6 new cases with Covid 19 have been registered in the last hours in Elbasan. Among the infected people is the director of Culture in the Municipality of Elbasan, and a teacher in a private school.

In today’s case, the number of active teachers in Elbasan alone reaches 21. The good news is the fact that the 8 tampon students of a gymnasium in Elbasan have all come out negative. The closed classroom is expected to reopen on Monday.

During yesterday in our country were recorded 297 new cases of Covid and 4 loss of life, bringing the total number of victims since the beginning of the pandemic to 462.

Currently in the Infectious Diseases Hospital and “Shefqet Ndroqi” 257 patients are being treated, 19 in intensive therapy of which 5 patients are intubated.