Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës, ku drejtuesi i mjetit Zenel Shyti duke drejtuar automjetin dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka aksidentuar dy këmbësore.

Sipas njoftimit të policisë, si pasojë e dëmtimeve të marra nga aksidenti ka humbur jetën e mitura rreth 10 vjeçe, ndërsa shtetasja Sh.Sh. ndodhet për ndihmë mjekësore në spital.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:20, në lagjen e Re, në qytetin e Bulqizës.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme, ndërsa grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

A serious accident occurred this afternoon in the city of Bulqiza, where the driver of the vehicle Zenel Shyti driving the vehicle is suspected of having lost control and as a result injured two pedestrians.

According to the police report, as a result of the injuries received from the accident, the minor lost his life when he was about 10 years old, while the citizen Sh.Sh. is in the hospital for medical assistance.

The event took place around 18:20, in the New neighborhood, in the city of Bulqiza.

The driver of the vehicle was escorted to the police station for further actions, while the investigative group is continuing the investigation to find out the causes of the accident.