Dy persona janë arrestuar në Vlorë pasi u kapën me 27 kilogram kanabis. Ata po e transportonin sasinë e drogës me një automjeti tip ”Volkswagen”.

Dy personat e arrestuar janë një 38- vjeçar nga Tirana dhe një 32- vjeçare nga Belshi.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Vlorë

Goditet një tjetër rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen 27 kg cannabis sativa, vihen në pranga 2 shtetas.

Në vijim të punës intensive për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kanë parandaluar dhe goditur një tjetër rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike.

Si rezultat i veprimeve të shpejta profesionale u bë e mundur që në një nga rrugicat e qytetit të Vlorës të lokalizohej automjeti i dyshuar se mund të transportonte lëndë narkotike dhe falë ndërhyrjes në kohë u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

• E. J., 38 vjeç, banues në Tiranë dhe F. D., 32 vjeçe, banuese në Belsh, Elbasan.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Voslkwagen” me drejtues shtetasin E. J. dhe pasagjere shtetasen F. D., Policia gjeti në bagazh dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 27 kg lëndë narkotike cannabis sativa, të cilën këta shtetas do ta transportonin drejt Tiranës, me qëllim shitjen dhe shpërndarjen e saj.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë së Vlorës, në ngarkim të shtetasve E. J. Dhe F. D., për veprime të mëtejshme hetimore, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

Two people have been arrested in Vlora after being caught with 27 kilograms of cannabis. They were transporting the amount of drugs in a Volkswagen.

The two arrested are a 38-year-old from Tirana and a 32-year-old from Belshi.

 
NOTICE FROM POLICE

Vlore
Another case of attempted drug trafficking is hit.

27 kg of cannabis sativa were seized, 2 citizens were handcuffed.

Following the intensive work on cracking down on criminal activity in the field of narcotics, specialists of the Narcotics Investigation Section at the Local Police Directorate of Vlora, based on information provided on the operational road, have prevented and cracked another case of attempted trafficking. of narcotics.

As a result of the quick professional actions, it became possible to locate in one of the alleys of the city of Vlora the vehicle suspected of transporting narcotics, and thanks to the timely intervention, the citizens were caught and arrested in flagrante delicto:

• E. J., 38 years old, resident in Tirana and F. D., 32 years old, resident in Belsh, Elbasan.

During the control exercised in the vehicle type “Voslkwagen” with driver EJ citizen and passenger citizen FD, the Police found in the luggage and seized as material evidence about 27 kg of narcotic substance cannabis sativa, which these citizens would transport to Tirana, in order its sale and distribution.

The procedural materials will be forwarded to the Prosecutor’s Office of Vlora, in charge of the citizens E. J. and F. D., for further investigative actions, for the criminal offense “Production and sale of narcotics”, committed in collaboration.