Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00, tek shkallët e Tujanit.

Si pasojë e aksidentit humbi jetën pasagjeri H,D 68 vjeç, ndërsa u dërguan në spital dy pasagjere te tjere.

“Mjeti me drejtues N.K., duke qarkulluar me mjet në një zonë e cila është kantier ndertimi, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë janë dëmtuar pasagjerët B.K dhe B.K., të cilët janë nisur me ambulancë për në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Ndërsa pasagjeri tjetër shtetasi H.D., 68 vjeç, ka ndërruar jetë në vëndngjarje si pasojë e plagëve të marra”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

One person was killed and two others were injured in an accident. According to the police, the incident happened around 15:00, on the stairs of Tujan.

As a result of the accident, the passenger H, D 68 years old lost his life, while two other passengers were taken to the hospital.

“The vehicle driven by NK, circulating with a vehicle in an area which is a construction site, lost control of the vehicle and as a result the passengers BK and BK were injured, who were sent by ambulance to the hospital, and are under the care of doctors . “While the other passenger, citizen H.D., 68 years old, died at the scene as a result of the wounds received”, it is said in the police notification.

Meanwhile, the investigation team and the Police services went to the scene and are working to clarify the circumstances of the event.