Një 41-vjeçar është arrestuar në Gramsh pasi dyshohet se kultivonte bimë narktoike. Bëhet me dije se ndaj 41-vjecarit të identifikuar me inicialet G.O, rëndon vepra pendale “Kultivim i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Njoftimi:

Gramsh

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Gramsh, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Cërrik, kapën dhe ndaluan shtetasin:

G. O., 41 vjeç, banues në Cërrik, pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka caktuar urdhër ndalimi për këtë shtetas, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

A 41-year-old man has been arrested in Gramsh on suspicion of cultivating narcotic plants. It is reported that the 41-year-old identified with the initials G.O, is charged with the criminal offense “Cultivation of narcotic plants” committed in collaboration.

Notice:

Gramsh

Specialists for the Investigation of Crime in the Gramsh Police Commissariat, in cooperation with the services of the Cërrik Police Commissariat, arrested and detained the citizen:

G. O., 41 years old, resident in Cërrik, after the Prosecution of the Elbasan Judicial District has issued a detention order for this citizen, for the criminal offense “Cultivation of narcotic plants” committed in collaboration.

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Elbasan Court of First Instance, for further action.