Pasditen e sotme në Shqipëri janë ndjerë sërish lëkundje sizmike. Tërmeti ishte me magnitudë 3 ballë i shkallës rihter me një thellësi prej 10 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg Lushnjës dhe 33 kilometra larg qytetit të Elbasanit.

Gjatë ditëve të fundit Elbasani, Cërriku, Belshi, Peqini dhe qytetet përreth janë goditur nga 25 tërmete, njëri prej të cilëve ishte 4.6 ballë i shkallës Rihter.

Sipas specialistëve nuk dihet nësa këta tërmete kanë lidhje me tërmetin e fuqishëm që goditi vitin e kaluar Shqipërinë.

This afternoon in Albania, seismic tremors were felt again. The quake had a magnitude of 3 on the Richter scale with a depth of 10 kilometers.

The epicenter was 4 kilometers away from Lushnja and 33 kilometers away from the city of Elbasan.

During the last days Elbasan, Cërriku, Belshi, Peqini and the surrounding cities have been hit by 25 earthquakes, one of which was 4.6 on the Richter scale.

According to specialists, it is not known whether these earthquakes are related to the strong earthquake that hit Albania last year.