Aktorja Broselianda Hernandez, e cila ka punuar për më shumë se dy dekada në televizion, teatër dhe filma në Kubë, është gjetur e vdekur përgjatë vijës bregdetare të Miami Beach, thanë autoritetet të enjten.

Ajo ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare. Sipas policisë, nuk kishte shenja të dukshme të një loje të dyshuar. Zyra e ekzaminuesit mjekësor ndërkohë nuk ka përcaktuar ende shkakun e vdekjes.

Një dëshmitar thirri policinë të mërkurën herët pasi gjeti një grua pranë vijës bregdetare, tha zëdhënësi i policisë së Miami Beach, Ernesto Rodriguez.

 

Actress Broselianda Hernandez, who has worked for more than two decades in television, theater and film in Cuba, has been found dead along the coastline of Miami Beach, authorities said on Thursday.

She passed away at the age of 56. According to police, there were no visible signs of a suspected game. The medical examiner’s office, meanwhile, has not yet determined the cause of death.

A witness called police early Wednesday after finding a woman near the shoreline, said Miami Beach police spokesman Ernesto Rodriguez.