Anestezisti i njohur Aleksandër Hoxha ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur ditën e sotme.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së mjekut Hoxha, i cili ka shërbyer prej kohësh me profesionalizëm në radhët e bluzave të bardha.

Lajmin e ka bërë publik Shoqata e Anestezistëve dhe Reanimatorëve të Shqipërisë përmes një postimi në facebook ku i shpreh ngushëllimet familjarëve dhe të afërmve të mjekut.

Postimi i plotë: Me dhimbje dhe hidherim te thelle njoftojme ndarjen nga jeta te kolegut dhe mikut prof.Aleksander Hoxha!

U prehsh ne paqe profesor i dashur! Ngushellimet me te sinqerta familjareve dhe te afermve!

Qofsh i parajses mik i nderuar!

Well-known anesthetist Aleksandër Hoxha has passed away unexpectedly today.

The causes of death of doctor Hoxha, who has long served professionally in the ranks of white shirts, are still unknown.

The news was made public by the Association of Anesthetists and Resuscitators of Albania through a Facebook post where he expresses his condolences to the family and relatives of the doctor.

Full post: With deep pain and sorrow we announce the death of our colleague and friend Prof. Aleksandar Hoxha!

Rest in peace dear professor! Sincere condolences to family and relatives!

Be a dear friend of paradise!