Futbollisti i njohur, Santiago Garcia është gjetur në banesën e tij pa shenja jete.

Dyshohet se 30-vjeçari ka vrarë veten për arsye që ende nuk dihen.

Familja e tij kishte tentuar të kontaktonte me lojtarin pothuajse 3 ditë rresht.

Më pas ata lajmëruan policinë, ndersa kjo e fundit shkoi sot gjatë mëngjesit dhe gjeti lojtarin të shtrirë në dysheme pa shenja jete.

Garcia gjatë sezonit 2012/13 ka luajtur edhe për skuadrën turke, Kasimpasa.

The famous football player, Santiago Garcia was found in his apartment without signs of life.

It is suspected that the 30-year-old killed himself for reasons that are still unknown.

His family had tried to contact the player almost 3 days in a row.

They then called the police, while the latter went this morning and found the player lying on the floor with no signs of life.

Garcia during the 2012/13 season also played for the Turkish team, Kasimpasa.